22 бер. 2018
22.03.2018 на базі Криворізької загальноосвітньої школи № 124 відбувся 8 міський турнір «Юний географ – 2018», який проходив за темою «Україна та світове господарство». У турнірі взяли участь 8 команд міста.
22 березня 2018 на базі Криворізької загальноосвітньої школи №124 відбувся 8 міський турнір «Юний географ – 2018», який проходив за темою «Україна та світове господарство». У турнірі взяли участь 8 команд міста, а саме:
1. Команда «СВІТ-95» - Криворізька гімназія № 95.
2. Команда «Золотий компас» - Криворізький навчально-виховний комплекс №35 «Імпульс».
3. Команда «КОМПАС-UA» - Криворізька гімназія № 91.
4. Команда «Атлантида» - Криворізька загальноосвітня школа №124.
5. Команда «Геосвіт» - Криворізька загальноосвітня школа №44.
6. Команда «Меридіан» - Криворізька загальноосвітня школа №19.
7. Команда «47 паралель» - Криворізька Центрально-Міська гімназія.
8. Команда «Портолан» - Криворізький Центрально-Міський ліцей.
Учні успішно впоралися з питаннями географічної вікторини. Капітани змагались у знаннях країн світу. Жваво учасники обговорювали та презентували свої бренди під час виконання завдань ситуативної гри «Парад ідей», де кожен гравець команди мав уявити себе в ролі членів українського уряду і приймати серйозні рішення економічного розвитку України на світовому рівні. На жаль не всі змогли розробити дійсно цікавий і реалістичний бренд України.
Яскравими були усі візитки команд. Завершив півфінал «Географічний аукціон», який і виявив найбільш сильні команди для фінальної гри: «Світ 95», «Атлантида», «Золотий компас», «КОМПАС-UA».
У фіналі було розіграно 4 питання, а саме:
1. У всьому світі діяльність нафтогазовидобувних, гірничо-видобувних та лісозаготівельних компаній спричинює велику напругу в стосунках з місцевим населенням. Так, видобуток цих природних ресурсів викликав конфлікт в Індонезії (Ацех), в Папуа-Новій Гвінеї (Бугенвіль) та в інших місцях світу. Опишіть та оцініть подібні конфлікти в Україні.
2. Останнім часом мільйони людей залишають місця постійного проживання і долають тисячі кілометрів у пошуках кращого життя. Схарактеризуйте світові міграційні процеси та їх наслідки для країн виїзду та приймаючих країн? Як міграційні процеси впливають на розвиток України?
3. Останнім часом на металургійних підприємствах України та м. Кривого Рогу виникли проблеми зі збутом виробленої продукції. З чим були пов’язані ці проблеми? Які перспективи залізорудної промисловості нашої держави на світовому ринку?
4. Інформаційна революція є провідним чинником трансформації сучасного суспільства. Вирізняють декілька етапів інформаційної революції. Як четверта цифрова промислова революція може глобально підняти світовий рівень життя та яке місце у цьому процесі може зайняти Україна?
За результатами фінальної гри «Дебати» місця розподілились наступним чином:
І місце посіла команда «СВІТ-95» Криворізької гімназії № 95, тренер Міхляєва Неля Борисівна.
ІІ місце між собою розділили команди «Золотий компас» Криворізького
навчально-виховного комплексу №35 «Імпульс», тренер Касьянова Світлана Робертівна та команда «Атлантида» Криворізької загальноосвітньої школи № 124, тренер Болотова Ольга Вікторівна.
ІІІ місце посіла команда «КОМПАС-UA» Криворізької гімназії № 91, тренер Мосолова Наталя Миколаївна.
Також у географічних дебатах були визначені у номінаціях:
«Кращий доповідач» - Жиляк Ольга, учениця 11 класу КЗШ№124;
«Кращий опонент» - Петров Олексій 11, учень 11 класу КНВК №35 «Імпульс»;
«Кращий рецензент» - Кіча Ігор, учень 11 класу КГ №95.