30 січ. 2021
29 січня Україна вшановує своїх героїв та відзначає 103-тю річницю пам’яті Героїв битви під Крутами. Крути – трагічна і водночас легендарна сторінка в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.
У закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста відбулися інформаційні, тематичні, освітні заходи з учнівською молоддю та педагогами.
29 січня Україна вшановує своїх героїв та відзначає 103-тю річницю пам’яті Героїв битви під Крутами. Крути – трагічна і водночас легендарна сторінка в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу як: Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія, Туреччина. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною і Росією до 1914 року.
19 березня 1918 року у Києві відбулося поховання померлих у бою під Крутами. Загиблих провели в останню путь з військовими почестями,поховали їх на Аскольдовій могилі.
Ми щороку відзначаємо роковини загиблих загону молодих українців у бою під Крутами, вшановуємо пам'ять молодих героїв хвилиною мовчання та запаленням свічки пам’яті.
У закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста відбулися інформаційні, тематичні, освітні заходи з учнівською молоддю та педагогами, а саме:
29.01.2021 - години патріотизму та уроки громадянськості, виховні години: «Крути - символ національного Відродження», «Крути: і сум, і біль, і вічна слава!», «Пам'ять і шана героям Крут», «Крути. Вони боролися, щоб ми перемогли», «Крути 1918: минуле і сьогодення», «Герої не вмирають, їх приклад залишається для нас», «Герої навіки у наших серцях», «Вони захищали наше майбутнє»;
25.01-29.01.2021 - тематичні виставки історичної, художньої та документальної літератури, інформаційні дайджести, плакати до 103-ї річниці вшанування пам'яті Героїв Крут: «Герої боротьби за державну незалежність України», «29 січня - День пам’яті Героїв Крут», «Ми знаємо! Ми пам’ятаємо!», «Герої Крут. Міфи та реальність», «Символ національного відродження - Крути», «Пам’ятай про Крути»;
челенджи до Дня пам’яті полеглих у бою під Крутами із створенням та переглядом презентацій «Бій під Крутами - перший крок до незалежності України» і розміщенням у соціальній мережі Facеbook;
уроки-реквієм для учнівської молоді: «Пам’яті 30», «Герої не вмирають» (КГ №29, КЗШ №66);
уроки мужності «Бій під Крутами - літопис подвигу», «Крути - зв'язок поколінь» (для учнів КЗШ №№110, 113);
години пам’яті «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», «Незламні», «Полеглим за Україну присвячено», «Пам’яті Героїв Крут», «Крути. Народження нового українця» (для учнівської молоді КСШ №№74, 118, КГ №95, КЗШ №№8, 41, 102, 119,122, КНВК №129 «ГЛАС»);
створення відеороликів до 103-ї річниці бою під Крутами (учні та педагоги закладів освіти КЗШ №№43,75);
перегляд відеороликів Українського інституту національної пам’яті «Ключові військові операції армії УНР», «Видатні командири армії УНР»; документального фільму «Бій під Крутами» з циклу «Перемоги України»; історичної драми «Крути 1918» (фільм О. Шапарєва);
конкурс віршів «Пам'ятаємо про Крути» (КЗШ №43);
уроки звитяги «Борці боротьби за незалежність ХХ-ХХІ століть - молоді Герої Крут, Донецького аеропорту АП і Дебальцевського плацдарму» (учні 5-11 класів КЗШ №8);
інтегровані уроки історії та української літератури «Навіки молоді – герої Крут» (9 клас КЗШ №110).